ساخت قالب تزریق پلاستیک

ساخت قالب تزریق پلاستیک

با توجه به افزایش قطعات پلاستیکی در سال های اخیر نیاز به ساخت قالب تزریق پلاستیک نیز به طبع افزایش یافته است و شرکت های سازنده قالب های تزریق پلاستیکی برای تولید باکیفیت ترین قالب ها در مدت زمان کوتاه و با هزینه های مناسب به رقابت با یکدیگر برخواسته اند. شایان ذکر است که ساخت این نوع قالب از پرکاربردترین و رایج ترین روش های ساخت قطعات پلاستیکی می باشد که البته روش ها و پروسه های دیگری نیز برای تولید محصولات پلاستیکی وجود دارد.

 

قالب تزریق پلاستیک

قالب تزریق پلاستیک یکی از روش های تولید و ساخت قطعات فلزی است و مواد مذاب شده پلاستیکی در داخل محفظه ای تزریق می شود و پس از سرد شدن مواد با توجه به قالب در نظر گرفته شده قطعه مربوط، تولید و به دست می آید. توجه داشته باشید که در ساخت قالب مهمترین و اصلی ترین بخش طراحی قالب می باشد که می توان از روش های سنتی و صنعتی بسیاری استفاده نمود.

مزیت استفاده از قالب تزریق پلاستیک

بدون شک ساخت قطعات پلاستیکی با انواع روش های مختلف امکان پذیر می باشد، اما ساخت این نوع قالب یکی از ایده آل ترین روش های ساخت و عرضه محصولات پلاستیکی است. با توجه به اینکه در سال های اخیر نیاز و استفاده از محصولات پلاستیکی بسیار افزایش یافته است به طبع ساخت قالب تزریق پلاستیک نیز رونق یافته است و در حال حاضر شرکت های سازنده محصولات پلاستیکی به قالب تزریق پلاستیک بسیار نیازمند می باشند و می توان گفت کاربرد استفاده از این قالب بسیار افزایش یافته است.

از جمله مزیت های ساخت قالب تزریق پلاستیک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قابلیت کاربر روی طیف گسترده ای از مواد
  • تولید انبوه در حجم بسیار زیاد
  • ساخت قالب پلاستیک به صورت خودکار
  • کار کردن ماشین های زیاد توسط یک اپراتور
  • ریز کاری به دلیل فشار بالا
  • نیروی کار کم هزینه

قالب تزریق پلاستیک

دستگاه طراحی قالب تزریق پلاستیک

همانطور که می دانید قطعات پلاستیکی از پرکاربردترین قطعات در جهان امروزی است و برای ساخت و تهیه آنها نیاز به دستگاه های قالب تزریق پلاستیک می باشیم؛ که این دستگاه در دو بخش تزریق و قالب گیری مورد استفاده واقع می شود و کاربرد بسیار زیادی در تولید محصولات پلاستیکی دارد. قسمت تزریق دستگاه از اجزای مختلفی نظیر سیلندر قیف، قیف مواد، نازل، مارپیج، گرمکن، ترموکوپل و حرارت سنج می باشد.

در این بخش مواد ترموپلاست ذوب شده و با هم ترکیب می شوند و داخل قیفی ریخته شده و پس از آن به داخل سیلندر تزریق می شود. قسمت قالب گیری نیز دارای محفظه بزرگی می باشد که اجزا و قالب بر آن نصب بوده و از دو بخش ثابت و متحرک تشکیل شده است. در طی این پروسه ساخت قالب تزریق پلاستیک، ترموپلاست تزریق شده در دستگاه فرم و شکل قالب را گرفته و پس از آن سرد می شود.

هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک

طراحی و  ساخت قالب تزریق پلاستیک یک پروسه حساس و سیستماتیک برای تمامی شرکت های سازنده قطعات فلزی و قالب سازی صنعتی می باشد و می توان گفت رقابت تنگاتنگی در میان شرکت های قالب سازی مشاهده می شود و تمام سعی خود را در جهت ساخت قالب های تزریق پلاستیکی با کمترین و نازلترین هزینه در حداقل ترین زمان ممکن و همچنین با بهترین کیفیت به کار می برند.

در تولید و ساخت قالب های تزریق پلاستیک از جدیدترین متدهای روز دنیا و از دانش و فناوری نوین بهره مند می شوند تا نیاز مشتریان در بالاترین کیفیت و کارایی پاسخگو باشند. در حالت کلی می توان گفت هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک به دو بخش هزینه طراحی و هزینه ساخت تقسیم می شود و شرکت ها هزینه ها را با توجه به پارامترهای خاص مشخص و تعیین می کنند.

واحد تزریق در ساخت قالب تزریق پلاستیک

عمل ذوب و اختلاط و تزریق مواد در قالب سازی پلاستیک انجام می شود. پوسته سیلندر که در جدار خارجی سیلندر واقع شده اند به وسیله گرمکن های برق داغ شده به جلوی سیلندر رسیده و به شکل سیال در می آیند؛ که در این موقع مارپیچ با داشتن چرخش های مکرر به دور خود مانند چرخ گوشت موادگیری را اجرا نموده و حرکت به جهت افقی نیز دارد. در همین حین که به جلو حرکت می کند مواد جمع شده در پشت سوپاپ و سر سیلندر در قالب ریخته و تزریق می گردد و در نهایت بعد از مدت زمان مشخص شده توسط کاربر فشار وارده قطع می شود و سیلندر به عقب برگشت می کند.